Suriebėjusios kepenys dieta
Kepenys yra svarbus organas, atliekantis daugybę funkcijų organizme, įskaitant toksinų filtravimą, virškinimo skysčių gamybą ir medžiagų apykaitos procesų reguliavimą. Kai kepenų ląstelės pažeidžiamos, jos gali tapti uždegiminės ir pradėti cicatrizuoti. Ilgainiui tai gali sukelti kepenų cirozę.
Suriebėjusios kepenys, arba kepenų steatozė, yra būklė, kurioje kepenys kaupia per daug riebalų. Tai gali sukelti įvairių sveikatos problemų ir, nepaisant to, kad pradinėje stadijoje jausmas gali būti beveik nepastebimas, ilgainiui gali sukelti rimtesnes pasekmes. Suriebėjusioms kepenims taikoma speciali dieta, tačiau iš esmės tinkama ir
viduržemio jūros dieta.
Suriebėjusių kepenų simptomai gali būti panašūs į kitas kepenų problemas ar neturėti jų visai. Tačiau dažniausi simptomai apima pilvo pūtimą, nuovargį, svorio pokyčius, odos ir akių gelsvumą, niežėjimą ir kraujavimą. Pagrindiniai suriebėjusių kepenų sukėlėjai yra:
Suriebėjusių kepenų simptomai
Nors šie simptomai gali būti kelių kitų ligų požymiai, jie gali būti ir suriebėjusių kepenų indikatoriai.
Dieta:
Teisinga dieta ar
mitybos planas gali būti svarbus suriebėjusių kepenų gydymo elementas. Į savo mitybą įtraukite šiuos maisto produktus:
Vengti:
Taip pat svarbu vengti tam tikrų maisto produktų, kurie gali pabloginti suriebėjusių kepenų būklę:
Suriebėjusios kepenys gali turėti rimtų pasekmių sveikatai, todėl svarbu laikytis tinkamos dietos ir gyvenimo būdo. Gydomoji dieta, kurią sudaro liesos baltymų, sveikų riebalų, vaisių, daržovių ir sveikų angliavandenių įvairovė, gali padėti pagerinti kepenų būklę ir sumažinti riebalų kiekį organizme. Tačiau prieš pradėdami bet kokias dietos ar gyvenimo būdo pokyčių programas, visada svarbu pasitarti su gydytoju ar dietologu. Jie gali padėti pritaikyti jūsų mitybą ir gyvenimo būdą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir sveikatos būklę.
Ką galima valgyti suriebėjus kepenims?
Pusryčiai:
Pietūs:
Vakarienė: