Mitybos planas

GabijaKaunas įsigijo:
Mitybos planas be sporto Prieš 1 valandą

Įsigijus bet kurį mitybos planą šiandien, taikoma 50% nuolaida!
Pylori bakterija mityba

Pylori bakterija: mityba

Helicobacter pylori, arba pylori bakterija, yra viena iš labiausiai paplitusių bakterijų, kurios gyvena žmogaus skrandyje. Nepaisant to, kad daugeliui žmonių ši bakterija nesukelia jokių simptomų, kai kurie gali patirti virškinimo sutrikimų, skausmą ar netgi opas dėl pylori infekcijos. Mityba gali turėti didelę įtaką pylori bakterijos įveikimui ir virškinimo sistemos sveikatos atkūrimui. Štai keletas rekomendacijų, kaip sudaryti efektyvų mitybos planą kovai su pylori bakterija:Atkreipkite dėmesį, kad šie patarimai yra bendros gairės, ir prieš pradedant bet kokias radikalias dietos ar gyvenimo būdo pokyčius dėl pylori bakterijos, būtina pasitarti su gydytoju ar dietologu. Priklausomai nuo individualių poreikių ir sveikatos būklės, gali būti reikalingas individualus požiūris į mitybą ir gyvenimo būdą, siekiant kovoti su pylori bakterija ir palaikyti sveiką virškinimo sistemą.

Kas sukelia Pylori bakteriją?

Helicobacter pylori bakterija dažniausiai gyvena ir dauginasi žmogaus skrandyje, tačiau ji taip pat gali būti aptinkama žarnyne. Ši bakterija dažniausiai perduodama iš vieno žmogaus į kitą per orą ar užterštą vandenį ir maistą. Nors tikslus pylori bakterijos kilmės būdas ne visiškai aiškus, yra keli veiksniai, kurie gali prisidėti prie jo buvimo žarnyne:

Oralinis pernešimas - Pylori bakterija gali būti perduodama iš vieno žmogaus į kitą per burną. Tai gali įvykti, pvz., kai asmuo įkvepia oro dalelių, kuriose yra bakterija.

Per maistą ar vandenį - Pylori bakterija gali būti perduodama per užterštą vandenį ar maistą. Tai gali įvykti, jei tinkamai nenuplaunate daržovių, vaisių ar kitų maisto produktų, kuriuose gali būti pylori bakterijų. Taip pat vanduo gali būti užterštas šia bakterija.

Artimas kontaktas su užsikrėtusiu asmeniu - Gyvenant ar dirbant arti su asmeniu, kuris yra užsikrėtęs pylori bakterija, didėja rizika susirgti šia infekcija. Tai ypač pasireiškia, jei yra tiesioginis fizinis kontaktas arba bendraujama su Pylori užsikrėtusiu asmeniu.

Prasta higiena - Nepakankama asmeninė higiena, tokia kaip retas rankų plovimas, gali prisidėti prie pylori bakterijos perdavimo iš vieno žmogaus į kitą.

Pylori bakterija, kai atsiranda sąlygos jos vystymuisi, gali gyvuoti žarnyne, kur ji gali sukelti simptomus ir komplikacijas, tokiomis kaip gastritas ar opa. Todėl svarbu laikytis tinkamų higienos praktikų ir stebėti sveikatos būklę, kad būtų sumažinta rizika susirgti šia bakterija.

Ką galima valgyti laikantis šios mitybos?


Pusryčiai:
Pietūs:
Vakarienė: