Mitybos planas

GabijaKaunas įsigijo:
Mitybos planas be sporto Prieš 1 valandą

Įsigijus bet kurį mitybos planą šiandien, taikoma 50% nuolaida!
Kaip numesti svorio greitai?

5 patarimai kaip numesti svorio greitai!

Svorio metimas daugeliui žmonių yra labai rimtas iššūkis. Atrodo, kad visi puikiai žino – kaip numesti svorio. Reikia daugiau judėti, mažiau valgyti, laikyti subalansuotos mitybos taisyklių. Tačiau viskas taip paprasta tik teoriškai. Praktiškai – reikia daug žinių ir valios, kad svorio metimo kelias būtų tiesus ir džiuginantis rezultatais.

Galiausiai, nėra vienos taisyklės, kuri tinka visiems. Gali tekti išbandyti kelis svorio metimo metodus, kol rasite geriausiai tinkantį Jūsų organizmui ir labiausiai derantį prie Jūsų gyvenimo būdo. Tačiau ieškant – viskas įmanoma. Ryžkitės savo gyvenimo pokyčiams dabar, nes šiandiena yra geriausias laikas.Dietų pavojus

Dauguma pasaulio moterų yra išbandžiusios bent jau kelias dietas. Vienos – varginančios, tačiau galinčios bent jau trumpam laiko tarpui suteikti džiugesio, kitos – paprastesnės, tačiau ne visada veiksmingos. Šiuo metu mitybos specialistai, dietistai, sporto entuziastai garsiai rėkia – „Dietos yra blogis“. Norint būti sveikam ir džiaugtis tinkamu KMI – reikia keisti savo mitybos įpročius, o ne laikytis dietų.


Apskritai šiuo metu yra daug kalbama apie tai, kad KMI skaičiuoklė neturėtų būti esminis savo kūno linijų tobulinimo rodiklis. Svarbiausia – gera savijauta. Visgi, KMI gali padėti geriau suprasti – ar Jūsų mityba yra tinkama, ar reikėtų ją koreguoti.


Tyrimai rodo, kad net 80 procentų žmonių, kurie neteko svorio būtent dietų pagalba, galiausiai susigrąžina prarastus kilogramusKai kurie jų priauga dar daugiau. Dietos – laikinas svorio metimo būdas. Deja, labai dažnai darantis neigiamą įtaką žmogaus organizmui. Ne tik kūnui, tačiau ir sielai.


Dietos labai dažnai „sugadina“ tinkamą mitybą, žmogus – nebesupranta kaip reikia valgyti, kokiais kiekiais ir t.t. Dar blogiau, kad po alinančių dietų žmonės yra tokie alkani, kad jie pradeda drastiškai valgyti. Daugiau nei prieš dietas. Tuomet prarasti kilogramai ne tik sugrįžta, tačiau padvigubėja.


Šiuo metu populiaru išvalyti detoksus, kurių metu geriamas tik vanduo arba specialios arbatos. Dažniausiai per kelias dienas netenkama net iki kelių kilogramų. Tačiau tai – ne riebalai, tačiau skysčiai. Baigus detokso programą – kilogramai, pradėjus maitintis įprastai, vėl grįžta.


Taigi, klausimas, kaip greitai numesti svorį – nėra tikslus. Mesti kilogramus reikia ne greitai, tačiau kokybiškai.


5 svorio metimo būdai

Svorio metimų patarimų yra labai daug. Kuo daugiau žinosite – tuo didesnė tikimybė, kad rasite Jums labiausiai tinkamą. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti ir tuo pačiu nesiimti drastiškų sprendimų. Žemiau pateikiame kelias, dėmesio vertas svorio metimo idėjas.


Angliavandeniai – nėra blogai

Vargšai angliavandeniai labai ilgai buvo peikiami. Šiuo metu požiūrį į juos pagaliau pakito, jie buvo reabilituoti. Angliavandeniai – ne tik kad nėra blogai. Jie labai geri.  Svarbiausia kasdien vartoti geruosius angliavandenius, kurie žmogui suteikia daug energijos.


Metant svorį atsisakyti angliavandenių negalima. Klasika – rytinė košė. Ji suteikia energijos pusei dienos. Mitybos taisyklės kinta, tačiau sveikų angliavandenių porcija pusryčiams – vis dar yra geras pasirinkimas. 


Svarbiausia vengti ne gerųjų, tačiau greitųjų angliavandenių, kuriuose dažniausiai yra daug cukraus. Jie yra labai greitai suvirškinami. Paverčiami į gliukozę jie pasiekia kraują ir tuomet pakelia cukraus kiekį. Dėl to žmogus gauna energijos antplūdį, kuris, deja, yra laikinas ir gana trumpas.


Apie baltymų pasirinkimą

Jeigu angliavandeniai dažniausiai peikiami, tai baltymai – ypač giriami. Juos vartoti reikia ne tik tada, kai bandoma užsiauginti raumenų, tačiau ir kai metate svorį. Baltyminis maistas taip pat yra mažiau kaloringas (dažniausiai). Dėl to žmogus valgo sočiai, įprastai, tačiau suvartojamų kalorijų kiekis yra mažesnis, tad kilogramai krenta nieko nedarant.


Baltymai taip pat suteikia ilgalaikį sotumo jausmą. Nereikia su savimi rankinėje turėti užkandžių, kadangi suvalgius sotų baltyminį patiekalą – nesijausite alkanas ilgai. Kaip numesti pilvą? Taip pat vartoti patiekalus, kurių pagrindą sudaro baltymai.Baltyminius patiekalus siūlome pasilikti vakarui. Tokia vakarienė bus skani, soti ir sveika, suteiks sotumo jausmą ilgam. 


Riebalų aspektai

Svorio metimas daugeliui žmonių taip pat reiškia ir riebalų atsisakymą. Tai nėra gera. Taip, riebalai yra kaloringi, tačiau juose taip pat yra daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų. Vienas gramas riebalų turi 9 kalorijas, kai baltymų – 4 kalorijas. Tačiau juk riebalų dažniausiai nesuvartojame tiek daug kiek baltymų. 


Taip pat kinta ir sotumo lygis, t.y. riebalai jo suteikia daugiau. Visgi, riebalai patys iš savęs – nestorina. Tai paneigia net ir tyrimai. Svarbiausia vartoti geruosius riebalus. Ypač verti dėmesio yra augaliniai. Nors šiuo metu net ir lašiniai (valgant saikingai) nebėra pristatomi kaip blogis, tačiau visgi, geriau kasdienai rinkitės tokius riebalus kaip alyvuogių arba linų sėmenų aliejus. Sveiki, skanūs, labai naudingi mūsų organizmui. Suteikia sotumo jausmą, tad tuo pačiu gali pagreitinti ir svorio metimą.Porcijų normavimas

Ar teko girdėti, kas yra sotumo indeksas? Tai yra sočiausių maisto produktų apibrėžimas. Jau nuo  1990-ųjų metų buvo bandoma rasti produktus, kurie ilgesniam laikotarpiui suteikia sotumo jausmą. Žinoma, kad esant sočiam – svori  metimas nebus varginantis.


Jeigu maitinatės gana sveikai, tačiau svoris vis tiek nejuda – bandykite mažinti porcijas. Tačiau skaičiuokite, kad suvartojamų kcal kiekis nebūtų mažesnis nei 1500. Nereikia imtis drastiškų sprendimų. Svarbiausia – logika, racionalumas ir greta sveikos mitybos – judėjimas.


Mitybos tipai/planai

Kalorijų skaičiuoklė, KMI skaičiuoklė, fizinio aktyvumo sekimas – visos šios priemonės gali padėti Jums siekti savo tikslo. Tačiau jo pradžioje – mitybos planas, kuris paprasčiausiai skirtas taškų ant i sudėjimui. 


Mitybos planas yra puikus pagalbininkas tokiu atveju, kai informacijos apie mitybą yra labai daug ir sunku suprasti – kaip reikia valgyti kasdien, kad būtų gaunama užtektinai medžiagų ir tuo pačiu svoris neaugtų, tačiau laikytųsi arba pagal poreikius – kristų.


Psichologinis pasiruošimas sveikai mitybai

Jeigu Jūsų KMI yra didelis, žinoma, kad pasiryžti maitintis sveikiau yra sunku. Dažnas žada nuo pirmadienio arba kitų metų... Tai tik problemos nukėlimas ateičiai. Atminkite, kad svorį pirmiausia reikia mesti ne dėl kūno linijų, tačiau sveikatos. Tai yra pats svarbiausias Jūsų turtas. 


Kasdien reikia maitintis taip, kad kūnas jums padėkotų. Jis nėra šiukšlių dėžė. Jis yra Jūsų turtas. Parodykite jam tai. Maitinkitės sveikai ir sočiai. Svarbiausia, kad tokie patiekalai gali būti ir skanūs.